Spotkanie o polskiej turystyce z Maxem Cegielskim i Pawłem Cywińskim


czwartek, 17 maja | 19:00 | Kinoteka

Spotkanie o polskiej turystyce z Maxem Cegielskim i Pawłem Cywińskim

po filmie „Turyści” reż. Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło

Spotkanie w języku polskim

Po filmie „Turyści” porozmawiamy o tym, kim jest przeciętny polski turysta, skąd bierze się miłość do parawanów, oklasków w samolocie i drinków z ofert all inclusive. Zastanowimy się również nad tym, jak nasze egzotyczne wakacje wpływają na globalne interesy.

W rozmowie udział wezmą:

Max Cegielski – polski dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, podróżnik. Autor książek: „Apokalipso” (2004), „Pijani bogiem” (2007), „Masala” (2008), „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” (Nagroda imienia Beaty Pawlak, 2009), „Mozaika. Śladami Rechowiczów” (2011) oraz „Leksykon buntowników” (2013). Twórca i kurator projektów artystycznych Global Prosperity oraz Migrujący Uniwersytet Mickiewicza.

Paweł Cywiński – orientalista, kulturoznawca, geograf. Współtwórca Fundacji Polska Gościnność, która zajmuje się pomocą bezpośrednią uchodźcom w ramach inicjatywy Chlebem i Solą. Prowadzi największy polskojęzyczny portal na temat uchodźców Uchodźcy.info. Współtwórca projektu post-turysta.pl, redaktor Magazynu Kontakt, publicysta i radiowiec. Na co dzień pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW.