Spotkanie z pisarzami Jackiem Hugo-Baderem i Pauliną Wilk


niedziela, 20 maja, godz. 17:00 | Iluzjon

Spotkanie z pisarzami Jackiem Hugo-Baderem i Pauliną Wilk

po filmie „Lubow – miłość po rosyjsku” reż. Staffan Julén

Spotkanie w języku polskim

Partner: Big Book Festival

Reporterów na ogół interesuje nieszczęście – przyjeżdżają, aby zadać trudne pytania o sprawy bolesne i budzące sprzeciw. Ale jak zapytać o miłość, o wszystko, co najlepsze? Nagrodzona Nagrodą Nobla reporterka Swietłana Aleksijewicz zmienia rozmowy w sztukę. Stworzyła własny gatunek literacki – polifoniczną powieść głosów. Na czym polega jej talent do uruchamiania szczerości? Jak otwierać serca w świecie postsowieckim?

W spotkaniu udział wezmą:

Jacek Hugo-Bader – jeden z najważniejszych polskich reporterów. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza. Na rowerze pokonał Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet. Jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. Zimą samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Opublikował poświęcone Rosji i krajom byłego ZSRR bestsellery, m.in. „Białą gorączkę“, „Dzienniki Kołymskie“ oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska“. W maju ukaże się jego nowa książka „Audyt“.

Paulina Wilk – pisarka i dziennikarka, opublikowała m.in. „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii“ i „Pojutrze. O miastach przyszłości“, na stałe związana z „Kwartalnikiem Przekrój“. Współorganizatorka Big Book Festival – międzynarodowego festiwalu czytania, na którym gościła Swietłana Aleksijewicz. Recenzowała książki białoruskiej Noblistki i przeprowadzała z nią wywiady.