Spotkanie: Co daje dzieciom las i zabawa?


niedziela, 13 maja | 11:00 | Iluzjon |

Dla rodziców i opiekunów

Spotkanie: Co daje dzieciom las i zabawa?

Po filmie: „Dzieciństwo” reż. Margreth Olin

Spotkanie w języku polskim

Jednocześnie będą się odbywać dwa pokazy: na dużej sali dla rodziców, a na małej dla dzieci.

 

Sunday 13th of May | 11:00 a.m. | Iluzjon | For parents and guardians
Discussion: Why are nature and having fun so important for children?

after the screening of “Childhood” by Margreth Olin

In Polish only

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia związane ze słowem „zabawa”? Spora część współczesnego społeczeństwa będzie zapewne kierować swoje myśli w stronę odpoczynku, rozrywki czy też czasu wolnego od nauki. Podczas spotkania po projekcji filmu „Dzieciństwo”, przybliżymy sobie, jakie inne konotacje można mieć z zabawa i co tak naprawdę powinno przychodzić nam na myśl o niej. Żyjąc w codziennym pośpiechu, w zgiełku miasta i cieniu internetu, często zapominamy o tym, skąd pochodzimy i jak uczyliśmy się życia przez tysiąclecia – obok natury. Porozmawiamy również na temat roli środowiska naturalnego w rozwoju dziecka, a także o tym, w jaki sposób kontakt z naturą może przyczynić się do osiągnięcia szczęścia w życiu.

 

W spotkaniu udział wezmą:

Maciej Frasunkiewicz – absolwent psychologii społecznej oraz psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny, prowadząc z uczniami spotkania indywidualne i zajęcia psychoedukacyjne.

 

Anna Płuska – założycielka i dyrektorka przedszkola leśnego „Leśna Droga” w Warszawie. Współpracuje z Fundacją Sto Pociech. Żona leśnika, mama trójki dzieci. W wychowaniu dzieci kieruje się podejściem psychologii humanistycznej, szczególnie w ujęciu Jespera Juula oraz komunikacją w duchu NVC (Porozumienia Bez Przemocy). Jest nauczycielem Montessori; ukończyła Dzikie Studia, warsztaty Pedagogiki Przygody oraz szkolenia w zakresie przedszkoli leśnych.