Otwarcie Festiwalu: pokaz filmu “Film o niczym” reż. Boris Mitic


czwartek, 10 maja | 20:30 | Kinoteka

Otwarcie Festiwalu: pokaz filmu “Film o niczym” reż. Boris Mitic

czyli Iggy Pop udowadnia jak zrobić film bez gadających głów, analiz eksperckich, efektów specjalnych czy nagłych zwrotów akcji.

Więcej o filmie, bilety na Otwarcie Festiwalu i wszystkie projekcje „Filmu o niczym” POD TYM LINKIEM >>

Bilety dostępne w kasie Kinoteki.

10 maja zapraszamy na otwarcie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Filmem otwarcia będzie „Film o niczym” Borisa Mitica. Film to seria krótkich, głównie statycznych, ujęć nakręconych przez 62 operatorów (m.n. Vitalija Mansky’ego i Michaela Glawoggera) w różnych miejscach w 70 krajach, na których widać lub czuć tytułowe Nic.

Tytułowe Nic w tym filmie to nośnik przeróżnych anegdot, rebusowych zagadek, humoru. Nic, biorące w nawias dosłowność i realność, a stawiające wykrzyknik przy absurdzie i niejednoznaczności. Nic, mówiące do nas z off-u ustami Iggy’ego Popa. To także wyjątkowy esej filmowy, będący połączeniem rozmaitych form i gatunków – przedsmak filmowej przygody, którą będziecie mogli przeżyć z nami podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

Po filmie otwarcia zapraszamy na koncert The Tiger Lillies w Cafe Kulturalna. Wstęp wyłącznie z biletami otrzymanymi przed wejściem na pokaz „Filmu o niczym” w ramach Gali otwarcia.