Debata: Artystyczne relacje nie mają wieku


niedziela, 20 maja, godz. 14:00 | Iluzjon

Debata: Artystyczne relacje nie mają wieku

po filmie „Twarze, plaże” reż. Agnès Varda i JR

Debata w języku polskim

Partner: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę oraz projekt Archipelag Pokoleń

Agnès Varda i JR wyruszają w podróż starą furgonetką, przerobioną na jeżdżący aparat fotograficzny. Drukują w niej wielkoformatowe zdjęcia, które wklejają w przestrzeni publicznej lokalnych społeczności. Mimo że różnica wieku między nimi wynosi blisko 60 lat, łączą ich podobne postawy wobec życia i artystyczna wrażliwość. Po projekcji filmu porozmawiamy m.n.. z doświadczonymi animatorami o tym, jak mądrze budować międzypokoleniowe projekty, jak wskazywać mentorów młodym twórcom i ośmielać te dwie grupy do wspólnego działania? Jak pokazywać, że po przekroczeniu pozornej bariery wieku jesteśmy w stanie budować bliskie relacje, przyjaźnie i twórcze współprace?

W debacie udział wezmą:

Iza Rutkowska – artystka, założycielka Fundacji Form i Kształtów, nadaje nowe formy i kształty rzeczywistości. Zmienia przestrzenie w miejsca interakcji ze sztuką, mobilizuje do dialogu i tworzy interdyscyplinarne projekty. Realizowała projekty we współpracy m.in. z Zachętą. Narodową Galerią Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Ministerstwem Ochrony Środowiska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bolonii i Galerią Narodową w Dżakarcie.

Joanna Peters – uczestniczka programu Archipelag Pokoleń

Debatę poprowadzi:

Misia Furtak – muzyk, dziennikarka i animatorka. Laureatka Fryderyka w kategorii Debiut Roku, Paszportu „Polityki” w kategorii Muzyka Popularna i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i Japonii. Prowadziła audycję muzyczną w Polskim Radio RDC. Jest w gronie założycieli Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, z którym wciąż współpracuje. W latach 2016-2017 związana z działem edukacji i badań Narodowego Instytutu Audiowizualnego.