Przewodniczący jury konkursu „Odcienie wolności”. Prezes Against Gravity i dyrektor Festiwalu.
Reżyser filmu „Brasilia: projekt-utopia” („Brasilia: Life After Design”). Stara się tworzyć filmy rozrywkowe, które wywołują emocje i pobudzają debatę publiczną. Producent pełnometrażowego filmu dokumentalnego „The Corporation”, który wygrał ponad 25 festiwali, wliczając Sundance, Toronto i festiwal IDFA.
Reżyser filmu „Jutro albo pojutrze” („Minding the Gap”). Zanim skończył 8 lat zdążył przeprowadzić się z Chin do Alabamy, potem do Kalifornii, a następnie do Rockford w stanie Illinois. Swoje umiejętności operatorskie i montażowe szlifował jako nastolatek realizując filmy deskorolkowe w stylu „zrób to sam”.
Reżyser “Filmu o niczym” („In Praise Of Nothing”) – filmu otwarcia 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Urodzony w 1977 roku w Leskovac, w południowej Serbii. Mieszkał na kilku kontynentach, po czym wrócił do Belgradu. Przez pięć lat pracował dla najlepszych międzynarodowych agencji medialnych. Dzięki temu zrozumiał kilka rzeczy i resztę życia poświęca na rodzicielstwo, piłkę nożną i kreatywne dokumenty.
Reżyser filmu „Geneza 2.0” („Genesis 2.0”). Szwajcarski reżyser i producent Christian Frei jest uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i fascynujących współczesnych reżyserów dokumentalnych. Urodził się w 1959 roku w Schönenwerd, w Szwajcarii. Studiował media wizualne na Wydziale Komunikacji i Dziennikarstwa Uniwersytetu we Fryburgu.
Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. SVP Country Manager Discovery w Polsce.
Reżyserka filmu „Książę i dybuk” (“Prince and the Dybbuk”). Reżyserka, scenarzystka i badaczka. Jej dokument „Efekt domina” (wyreżyserowany wspólnie z Piotrem Rosołowskim) był prezentowany na ponad 30 festiwalach na całym świecie i otrzymał wiele nagród, wśród których znalazły się Złoty Gołąb dla Najlepszego Filmu w konkursie filmów niemieckich festiwalu DOK Leipzig czy Złoty Róg dla Najlepszego Filmu w Konkursie Międzynarodowym 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Reżyserka filmu „Szukając Jezusa” („Looking for Jesus”). Urodzona w Warszawie w 1963 roku. Rzeźbiarka, fotografka, performerka, reżyserka filmowa, autorka video instalacji i akcji artystycznych. Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1998 roku podjęła studia podyplomowe w Pracowni Nowych Mediów prowadzonej przez profesora Helmuta Marka w Wyższej Szkole Grafiki i Sztuki Książki w Lipsku.
Reżyser filmów “Wielka europejska zagadka papierosów” („The Great European Cigarette Mystery”), „Ambasador” („The Ambassador”), „Idioci z Korei” („The Red Chapel”). Urodził się w 1972 roku. Duński dziennikarz, pisarz, filmowiec. Prowadzi programy telewizyjne. Autor kilku książek, współpracował zarówno z czasopismami, jak i dziennikami. Produkował nagradzane programy radiowe. Prowadził doceniony przez krytyków wieczorny program telewizyjny „The 11th Hour”, a także codzienny program informacyjny „Deadline”. Jest jednym z twórców satyrycznego serialu dokumentalnego „Danes for Bush” (2004).
Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych.
Reżyser filmu “Stając się zwierzęciem” („Becoming Animal”), autor performance’u Yoshtoyoshto – filmu na żywo. Żyjąc między Kanadą a Szwajcarią, Peter Mettler łączy procesy intuicyjno-asocjacyjne z dramatem, esejem i filmem dokumentalnym lub eksperymentalnym. Jako zwolennik niezależnej twórczości współpracował z wieloma innymi filmowcami, artystami i muzykami.
Reżyser filmu „Książę i dybuk” (“Prince and the Dybbuk”). Reżyser i operator. Ukończył Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Stypendysta Akademii Sztuki Mediów w Kolonii. Współtwórca filmu „Królik po berlińsku” – nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego, a także współreżyser filmu „Efekt domina”.
Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.
Reżyserka filmu „Mogę przyjść do ciebie w snach” („I Can Come to You in Your Dreams”). Nominowana przez Brytyjską Akademię Filmową uznana i regularnie nagradzana reżyserka, której prace są prezentowane na prestiżowych festiwalach (takich jak Toronto, Locarno, Karlowe Wary itp.) Wiktoria Szymańska urodziła się w Polsce, wychowała w Wielkiej Brytanii, studiowała we Francji (Uniwersytet w Sorbonie i La Femis) i w Warszawie (Szkoła Wajdy). Brała udział w programach Eurodoc, Esodoc i Archidoc.