Już od 7 lutego z tygodnikiem „Polityka” można kupić wydany na DVD film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” Pawła Łozińskiego. Za dwa tygodnie „Szwedzka teoria miłości” Erika Gandiniego. Z „Polityką” będzie można kupić także nominowany do Oscara® film „Ostatni w Aleppo” Ferasa Fayyada o tragedii mieszkańców syryjskiego miasta i nominowany do Oscara® „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka o walce o prawa Afroamerykanów w USA.
Filmy z poprzednich edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity pojawiają się w kioskach wraz z „Polityką” jako zapowiedź tegorocznej 15. edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 11-25 maja 2018 roku.
Kiedy będzie można znaleźć w kioskach specjalne wydania „Polityki” z docenionymi filmami Against Gravity? Od 7 lutego filmy będą dołączane do tygodnika co dwa tygodnie.
- „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, reż. Paweł Łoziński – do kupienia z „Polityką” 7 lutego
- „Szwedzka teoria miłości”, reż. Erik Gandini – do kupienia z „Polityką” 21 lutego
- „Ostatni w Aleppo”, reż. Feras Fayyad – do kupienia z „Polityką” 7 marca
- „Nie jestem twoim murzynem”, reż. Raoul Peck – do kupienia z „Polityką” 21 marca
W „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” Paweł Łoziński ponownie o
dsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym – doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” będzie można kupić z „Polityką” już 7 lutego.
21 lutego do kiosków wraz z „Polityką” trafi kolejny hit Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – „Szwedzka teoria miłości” w reżyserii Erika Gandiniego. Szwedki są dziś największą grupą wśród klientek banków nasienia, zaś jeden na czterech Szwedów umiera samotnie. Wydaje się, że państwo zapewnia Szwedom wszystko oprócz… umiejętności bycia z innymi ludźmi. Erik Gandini, autor filmu „Wideokracja”, zastanawia się, czy ceną za wolność nie jest samotność.
Nominowany do Oscara® „Ostatni w Aleppo” Ferasa Fayyada będzie można kupić z „Polityką” już 7 marca. Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. „Ostatni w Aleppo” otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.
Więcej o nominowanym do Oscara® filmie >>
21 marca do kiosków trafi także nominowany do Oscara® „Nie jestem twoim murzynem”. Raoul Peck opowiada o prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. – Biali muszą zajrzeć w głąb serc i sprawdzić, po co w ogóle był im potrzebny czarnuch – apelował Baldwin. Mieli potrzebować „czarnucha” na społecznym dnie, aby nigdy się tam nie znaleźć. W filmie słyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści.
Więcej o filmie „Nie jestem twoim murzynem” >>
Tegoroczna 15. edycja Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 11-24 maja w pięciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy. Na Festiwalu zostanie pokazanych ponad 100 filmów non-fiction, w tym filmy VR (virtual reality), które oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje.