Jutro albo pojutrze

Minding the Gap
reż.Bing Liu/Stany Zjednoczone/2018/98 min
miejsce
data
czas
Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Lwów
2018-05-12
12:45
Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Lwów
2018-05-17
20:00
Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
2018-05-19
19:00

W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdzeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości.

Obserwujemy wnikliwy portret nieokrzesanych młodych skejtów, którzy wkraczają w dorosłość i zostają postawieni w sytuacjach, gdzie każdy wybór, zarówno dobry, jak i zły, zamyka jedne drzwi i otwiera nowe. Każdy z nich ma własne demony, z którymi musi zmierzyć się na prywatnym froncie. 23-letni Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a 17-letni Keire dostaje pierwszą pracę. Bing zostaje wtłoczony w burzliwy związek Zacka z dziewczyną, a Keire zmaga się wewnętrznie z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Film pokazuje zmiany, jakie z upływem lat zachodzą w życiu i osobowości trzech młodych deskorolkarzy, którzy ostatecznie pokonują niepewną przepaść między dzieciństwem a dorosłością. Jest wyjątkowym, bo bardzo szczerym, spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

 

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

 • czas trwania:
  98 min
 • kraj/rok:
  Stany Zjednoczone/2018
 • reżyser:
 • zdjęcia:
  Bing Liu
 • produkcja:
  Kartemquin Films
 • wybrane festiwale i nagrody:
  2018 – FF Sundance: Nagroda Specjalna Amerykańskiego Jury za Przełomowy Film, 2018 – CPH:DOX Kopenhaga, 2018 – MFF Cleveland, 2018 – FF Wisconsin

Inne filmy z sekcji

Historie intymne

Mogę przyjść do ciebie w snach
I Can Come to You in Your dreams
Obscuro Barocco
Obscuro Barocco
Bez wytchnienia
Unrest
Inne filmy z tagiem

# sport

Święta góra
Holy Mountain
W tenisie love znaczy zero
Love means zero
Jutro albo pojutrze
Minding the Gap
Inne filmy z konkursu

Grand Prix Dolnego Śląska

Pokolenie pieniądza
Generation Wealth
Walc Waldheima
The Waldheim Waltz
Eldorado
Eldorado
 
Doc shop
Kup nasze filmy na DVD
NEWSLETTER
Zapisz się do newslettera