Miłej zimy, do zobaczenia na plaży!

Happy Winter
reż.Giovanni Totaro/Włochy/2017/91 min
miejsce
data
czas
Kinoteka, sala 1
2018-05-13
18:45
Luna, sala A
2018-05-17
16:30
Kinoteka, sala 7
2018-05-18
16:00

Co roku latem na plaży Mondello w Palermo pojawia się ponad tysiąc kabin plażowych, które znajdują dodatkowe zastosowanie i pełnią rolę domków kempingowych dla odpoczywających tu niezamożnych wakacjowiczów. Dla tych ludzi oferują one szansę, aby schronić się za wspomnieniem statusu społecznego, który ostatni kryzys całkowicie podważył.

Pewna włoska rodzina popada w długi, aby wyjechać na wakacje nad morze i wyglądać na zamożnych wśród innych kąpiących się. Trzy Włoszki opalają się i kąpią, aby poczuć się młodziej i stać się gwiazdami lata, podczas gdy na tej samej plaży włoski polityk szuka przyszłych wyborców, a barman próbuje zarobić jak najwięcej pieniędzy, aby przetrwać zimę. Wszyscy z niecierpliwością czekają na włoskie święto państwowe z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli na przypadającą 15 sierpnia noc Ferragosto. A wszystko po to, aby znaleźć się w centrum letnich targów próżności i dalej udawać, że kryzys gospodarczy nie istnieje.

Fim jest ironicznym spojrzeniem na włoską klasę robotniczą będącą na wakacjach. Okazuje się, że brak pieniędzy nie jest wcale dla niej przeszkodą w doskonałej letniej zabawie.

 

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

 • czas trwania:
  91 min
 • kraj/rok:
  Włochy/2017
 • reżyser:
 • zdjęcia:
 • produkcja:
  Indyca, Zenit Arti Audiovisive, Rai Cinema, przy wsparciu MiBACT, we współpracy z MEDIA-Creative Europe, Regione Piemonte, Film Commission Torino Piemonte, Sicilia Film Commission
 • wybrane festiwale i nagrody:
  2017 – IDFA Amsterdam, 2017 – MFF Wenecja

Inne filmy z sekcji

Miejsca

Mehsampur
Mehsampur
Wspomnienia wschodu
Eastern Memories
Budda, nastolatki i piłka nożna
The Next Guardian
Inne filmy z tagiem

# ekonomia

Pokolenie pieniądza
Generation Wealth
Zielone kłamstwa
The Green Lie
Pustynie prawdy
Desert of the Real
Kochać Innego
Love Other: The Story of Claude Cahun and Marcel Moore
Wielka ucieczka
The Great Flight
Opętani
Possessed
 
Doc shop
Kup nasze filmy na DVD
NEWSLETTER
Zapisz się do newslettera