Spotkanie z architektem Kubą Snopkiem i reporterem Filipem Springerem


15 maja, wtorek, godz. 20:00 | Luna

Spotkanie z architektem Kubą Snopkiem i reporterem Filipem Springerem

Po filmie „Rem Koolhaas – starchitekt” reż. Tomas Koolhaas

Spotkanie w języku polskim

Partner: Centrum Architektury

Po filmie „Rem Koolhaas – starchitekt” porozmawiamy o największym myślicielu wśród architektów i największym architekcie wśród myślicieli – cytując opis książki o Remie Koolhaas, wydanej przez Centrum Architektury.W spotkaniu udział wezmą:

Filip Springer  – reporter i fotograf specjalizujący się w temacie przestrzeni. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim.

Kuba Snopek – urbanista i badacz architektury. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz moskiewskiego Instytutu „Strelka”. Współpracował z Bjarke Ingelsem, Remem Koolhaasem i Justinem McGuirkiem. Realizował projekty architektoniczne, urbanistyczne oraz badawcze w Polsce, Hiszpanii, Danii, Rosji i na Ukrainie. Badacz przestrzeni i dziedzictwa postkomunistycznych miast. Jest autorem licznych wystaw i publikacji, w tym książki „Bielajewo: Zabytek Przyszłości”, wydanej po polsku, rosyjsku i angielsku. Współautor projektu Architektura VII Dnia, będącym architektoniczną monografią powojennych polskich kościołów. Wykładał w Instytucie „Strelka”, a także w MGIMO w Moskwie.