Debata: Jaki jest współczesny mężczyzna?


środa, 16 maja, godz. 20:00 | Kinoteka

Filmoterapia z Sensem

Debata: Jaki jest współczesny mężczyzna?

Po filmie „Współczesny mężczyzna” reż. Eva Mulvad

Spotkanie w języku polskim

Partnerzy: magazyn Sens, Uniwersytet SWPS, Filmoterapia.pl

Jakim mężczyzną jest Charlie Siem? Czy szuka miłości i jej potrzebuje, czy raczej woli przejść przez życie i jej nie doznać? Czy jest szczęśliwy? Prowadzi dziecinne życie skoncentrowane na sobie, a może wykorzystuje moment, na który pracował latami? Kiedy uśmiech staje się maską i jaką maskę Charlie wkłada na co dzień i dlaczego? W jakich sytuacjach zakładamy własne maski? Co kryje się pod tą maską? Jakie emocje? Czemu tak trudno jest nam do nich zajrzeć? Czym są zdrowy egoizm, egocentryzm i narcyzm i na czym polegają różnice miedzy nimi?

W debacie udział wezmą:

Wojciech Eichelberger– psychoterapeuta, coach, trener, doradca biznesu. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie, który zajmuje się m.in. profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem. Odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

dr Karol Jachymek – kulturoznawca związany z Uniwersytetem SWPS, zajmuje się społeczną i kulturową historią codzienności oraz kinematografii, a także zagadnieniem filmu i innych przekazów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych oraz problematyką ciała, płci i seksualności.

Bartosz Szymczyk – psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodziny, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, współtwórca ośrodka naukowo-terapeutycznego Ogrody Zmian

Monika Wolińska – psycholog społeczna, terapeutka z Uniwersytetu SWPS. Na co dzień pomaga w koordynowaniu projektu Strefa Młodzieży.

Debatę poprowadzi:

Martyna Harlandpsycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Autorka projektu Filmoterapia.pl. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Pracuje jako dziennikarka kulturalna. Tworzyła programy m.in.: „Kocham Kino” TVP2 z Grażyną Torbicką czy „Hala Odlotów” TVP Kultura.