Przewodniczący jury konkursu „Odcienie wolności”. Prezes Against Gravity i dyrektor Festiwalu.

Reżyser “Filmu o niczym” („In Praise Of Nothing”) – filmu otwarcia 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Urodzony w 1977 roku w Leskovac, w południowej Serbii. Mieszkał na kilku kontynentach, po czym wrócił do Belgradu. Przez pięć lat pracował dla najlepszych międzynarodowych agencji medialnych. Dzięki temu zrozumiał kilka rzeczy i resztę życia poświęca na rodzicielstwo, piłkę nożną i kreatywne dokumenty.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Dariusz Wieromiejczyk ukończył studia na wydziale Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie oraz w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Biegle mówi po angielsku i rosyjsku.

Reżyserka filmu „Książę i dybuk” (“Prince and the Dybbuk”). Reżyserka, scenarzystka i badaczka. Jej dokument „Efekt domina” (wyreżyserowany wspólnie z Piotrem Rosołowskim) był prezentowany na ponad 30 festiwalach na całym świecie i otrzymał wiele nagród, wśród których znalazły się Złoty Gołąb dla Najlepszego Filmu w konkursie filmów niemieckich festiwalu DOK Leipzig czy Złoty Róg dla Najlepszego Filmu w Konkursie Międzynarodowym 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Reżyserka filmu „Szukając Jezusa” („Looking for Jesus”). Urodzona w Warszawie w 1963 roku. Rzeźbiarka, fotografka, performerka, reżyserka filmowa, autorka video instalacji i akcji artystycznych. Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1998 roku podjęła studia podyplomowe w Pracowni Nowych Mediów prowadzonej przez profesora Helmuta Marka w Wyższej Szkole Grafiki i Sztuki Książki w Lipsku.

Reżyser filmu „Call Me Tony” („Call me Tony”). Ukończył w stopniu licencjata kierunek film i video na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Londynie. Po powrocie do kraju rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, gdzie zrealizował kilka filmów fabularnych i dokumentalnych. Pracował jako asystent przy filmie „Nieulotne” Jacka Borcucha, a także serialu „Dzwony wojny” w reżyserii Brendana Mahera.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych.

Reżyser filmu „Książę i dybuk” (“Prince and the Dybbuk”). Reżyser i operator. Ukończył Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Stypendysta Akademii Sztuki Mediów w Kolonii. Współtwórca filmu „Królik po berlińsku” – nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego, a także współreżyser filmu „Efekt domina”.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.