Przewodniczący jury konkursu „Odcienie wolności”. Prezes Against Gravity i dyrektor Festiwalu.

Reżyser filmu „Jutro albo pojutrze” („Minding the Gap”). Zanim skończył 8 lat zdążył przeprowadzić się z Chin do Alabamy, potem do Kalifornii, a następnie do Rockford w stanie Illinois. Swoje umiejętności operatorskie i montażowe szlifował jako nastolatek realizując filmy deskorolkowe w stylu „zrób to sam”.

Reżyser filmu „Geneza 2.0” („Genesis 2.0”). Szwajcarski reżyser i producent Christian Frei jest uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i fascynujących współczesnych reżyserów dokumentalnych. Urodził się w 1959 roku w Schönenwerd, w Szwajcarii. Studiował media wizualne na Wydziale Komunikacji i Dziennikarstwa Uniwersytetu we Fryburgu.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Dariusz Wieromiejczyk ukończył studia na wydziale Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie oraz w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Biegle mówi po angielsku i rosyjsku.

Reżyserka filmu „Szukając Jezusa” („Looking for Jesus”). Urodzona w Warszawie w 1963 roku. Rzeźbiarka, fotografka, performerka, reżyserka filmowa, autorka video instalacji i akcji artystycznych. Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1998 roku podjęła studia podyplomowe w Pracowni Nowych Mediów prowadzonej przez profesora Helmuta Marka w Wyższej Szkole Grafiki i Sztuki Książki w Lipsku.

Reżyser filmu „Call Me Tony” („Call me Tony”). Ukończył w stopniu licencjata kierunek film i video na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Londynie. Po powrocie do kraju rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, gdzie zrealizował kilka filmów fabularnych i dokumentalnych. Pracował jako asystent przy filmie „Nieulotne” Jacka Borcucha, a także serialu „Dzwony wojny” w reżyserii Brendana Mahera.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych.

Członek jury konkursu „Odcienie wolności”. Reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

Reżyserka filmu „Mogę przyjść do ciebie w snach” („I Can Come to You in Your Dreams”). Nominowana przez Brytyjską Akademię Filmową uznana i regularnie nagradzana reżyserka, której prace są prezentowane na prestiżowych festiwalach (takich jak Toronto, Locarno, Karlowe Wary itp.) Wiktoria Szymańska urodziła się w Polsce, wychowała w Wielkiej Brytanii, studiowała we Francji (Uniwersytet w Sorbonie i La Femis) i w Warszawie (Szkoła Wajdy). Brała udział w programach Eurodoc, Esodoc i Archidoc.